Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 173 511 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

PASOWANIE NA STARSZAKA

27 i 28 PAŹDZIERNIKA W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBYŁO SIĘ "PASOWANIE NA STARSZAKA". NA UROCZYSTOŚĆ PRZYBYLI RODZICE  JAKO ŚWIADKOWIE TAK WAŻNEGO WYDARZENIA W ŻYCIU ICH POCIECH. ZANIM JEDNAK, PANI DYREKTOR DOKONAŁA UROCZYSTEGO AKTU PASOWANIA DZIECI MUSIAŁY WYKAZAĆ SIĘ PRZED RODZICAMI I ZAPROSZONYMI GOŚĆMI WIEDZĄ, UMIEJĘTNOŚCIAMI, JAKIE NABYŁY W PRZEDSZKOLU. SPRAWDZIANEM WSZYSTKICH ZDOBYTYCH PRZEZ DZIECI UMIEJĘTNOŚCI BYŁO ZAPREZENTOWANIE PROGRAMU SŁOWNO - MUZYCZNEGO WYPEŁNIONEGO WIERSZAMI, PIOSENKAMI ORAZ ATRAKCYJNYMI UKŁADAMI TANECZNYMI. DZIECI ZŁOŻYŁY RÓWNIEŻ UROCZYSTE ŚLUBOWANIE I KAŻDY Z PRZEDSZKOLAKÓW ZOSTAŁ PASOWANY WIELKIM OŁÓWKIEM NA STARSZAKA. NA PAMIĄTKĘ UROCZYSTOŚCI KAŻDE DZIECKO OTRZYMAŁO DYPLOM ORAZ KSIĄŻECZKĘ Z BAJKAMI.

PAS1.jpg

 

PAS3.jpg

 

PAS.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

PALENIE ZNICZY

PALENIE ZNICZY NA PŁYCIE UPAMIĘTNIAJĄCEJ POLEGŁYCH ZA OJCZYZNĘ.

cm.jpg

 

cm1.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

WYCZIECZKA

WYCIECZKA DO STUDIA NAGRAŃ W KRAKOWIE - ZWIEDZANIE STUDIA, ZAPOZNANIE Z PROFESJONALNYM SPRZĘTEM, NAGRANIE PASTORAŁKI "SKRZYPI WÓZ" Z ZESPOŁEM "MICHAEL".  

STU.jpg

 

STUD.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

WARSZTATY PODRÓŻNICZE

Podróże kształcą – trwale i w porywający sposób. Ciężko zabrać w daleką podróż grupę przedszkolaków, dlatego 15 PAŹDZIERNIKA egzotyczne kraje przybyły prosto do Przedszkola!

UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W WARSZTATACH PODRÓŻNICZYCH "DZIECI ŚWIATA"

WAR.jpg

 

WARSZ.jpg

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

WYCZIECZKA

WYCIECZKA DO TEATRU GROTESKA W KRAKOWIE NA SPEKTAKL "KUKUŁCZE JAJO, CZYLI PTASIE PRZYGODY MISIA"

wyc.jpg

wyc2.jpg

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

CZŁOWIEK ORKIESTRA

1 PAŹDZIERNIKA, W CZWARTEK, NASZE PRZEDSZKOLE Z AUDYCJĄ MUZYCZNĄ ODWIEDZIŁ PAN WIESŁAW PYZALSKI, KTÓRY SAM SIEBIE OKREŚLA MIANEM: „CZŁOWIEK ORKIESTRA”. W SWOIM PROGRAMIE ZAPREZENTOWAŁ M. IN. NASTĘPUJĄCE INSTRUMENTY: KAZOBO KAZOBIE, DZWONKI NACISKANE, PIANINO CYFROWE, GRZECHOTKI, KROWI DZWONECZEK, TAMBURYN, GITARĘ. DZIECI SŁUCHAŁY WYKONAŃ ZARÓWNO MUZYKI KLASYCZNEJ, JAK I PIOSENEK DLA PRZEDSZKOLAKÓW „KOLOROWE KREDKI”. MIAŁY RÓWNIEŻ OKAZJĘ DO IMPROWIZACJI RYTMICZNEJ NA PROSTYCH INSTRUMENTACH PERKUSYJNYCH, JAK I MOGŁY WYKLASKIWAĆ TAKTY Z ZASTOSOWANIEM RÓŻNYCH WARTOŚCI MUZYCZNYCH.

CZŁ.jpg

 

CZŁ1.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

SSADZENIE ŻONKILI

18 WRZEŚNIA PRZEDSZKOLAKI Z GRUPY IV WZIĘŁY UDZIAŁ W PRZEMARSZU ULICAMI MIASTA, KTÓRY ROZPOCZĄŁ SIĘ SPOD BUDYNKU HOSPICJUM I BYŁ WYRAZEM NASZEJ SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI CHORYMI. KAŻDY PRZEDSZKOLAK ZASADZIŁ SWOJEGO WŁASNEGO ŻONKILA, KTÓRY NA WIOSNĘ Z PEWNOŚCIĄ PRZEPIĘKNIE ROZKWITNIE.

HOS.jpg

HOS 2.jpg


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI

WPROWADZANIE DZIECI W ŚWIAT LITERATURY ROZPOCZYNA SIĘ OD WCZESNYCH LAT. JUŻ MAŁE DZIECI Z ZACIEKAWIENIEM OGLĄDAJĄ Z DOROSŁYMI ILUSTRACJE I ROZPOZNAJĄ W KSIĄŻKACH BLISKIE IM ELEMENTY RZECZYWISTOŚCI, DLATEGO TEŻ W DNIU 17 WRZEŚNIA PRZEDSZKOLAKI Z GRUPY „GWIAZDECZKI” ODWIEDZIŁY POWIATOWĄ I MIEJSKĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ  W MIECHOWIE. CELEM  SPOTKANIA BYŁO ZAPOZNANIE DZIECI Z NADCHODZĄCĄ PORĄ ROKU "JESIENIĄ" ORAZ JEJ CHARAKTERYSTYCZNYMI OZNAKAMI. PANI BIBLIOTEKARKA PRZECZYTAŁA DZIECIOM KSIĄŻKĘ "BAJKA O JESIENNYM SZALU" ELŻBIETY OSTROWSKIEJ, A NASTĘPNIE ZACHĘCIŁA DZIECI DO WYKONYWANIA ZADAŃ PRZEDSTAWIONYCH W KSIĄŻCE. PRZEDSZKOLAKI POZNAŁY ZWIERZĘTA, KTÓRE WYKONYWAŁY JESIENNE, A ZARAZEM MATEMATYCZNE PSIKUSY NA JESIENNYM SZALU ORAZ WYKONAŁY PANIĄ JESIEŃ Z LIŚCI. KAŻDY PRZEDSZKOLAK WYSZEDŁ Z BIBLIOTEKI NIE TYLKO Z UŚMIECHEM NA TWARZY, ALE  I ZAKŁADKĄ DO KSIĄŻKI. RADOŚCI NIE BYŁO KOŃCA.

BIB.jpg

 

BIB2.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

OD POCZĄTKU ROKU SZKOLNEGO DZIECI W NASZYM PRZEDSZKOLU POZNAWAŁY PODSTAWOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA ZARÓWNO NA TERENIE PRZEDSZKOLA JAK I POZA NIM. W CZASIE SPACERÓW, WYCIECZEK UCZYŁY SIĘ JAK PRAWIDŁOWO PRZECHODZIĆ PRZEZ JEZDNIĘ I ZACHOWYWAĆ W JEJ POBLIŻU. NAJWIĘCEJ JEDNAK O RUCHU DROGOWYM WIE PAN POLICJANT, DLATEGO TEŻ W ŚRODĘ 9 WRZEŚNIA ZAGOŚCIŁ ON W SKROMNYCH PROGACH NASZEGO PRZEDSZKOLA. PODCZAS WIZYTY  DZIECI DOWIEDZIAŁY SIĘ JAK WAŻNA I ODPOWIEDZIALNA JEST PRACA POLICJANTA, JAKIE SĄ ZASADY UCZESTNICTWA W RUCHU DROGOWYM ORAZ POZNAŁY RÓŻNE NIEBEZPIECZNE SYTUACJE, KTÓRE MOGĄ ZAGRAŻAĆ MAŁEMU DZIECKU. PRZEDSZKOLAKI MOGŁY TAKŻE ZOBACZYĆ, JAK WYGLĄDA STRÓJ POLICJANTA, W TYM POLICYJNA CZAPKA I KAJDANKI.

pol2.jpg

pol.jpg

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU

Czwartkowe popołudnie, 25 czerwca 2015 r. było bardzo ważne dla wszystkich przedszkolaków, a w szczególności dla dzieci z grupy III i IV. W tym dniu dzieci z grupy „Gwiazdeczki" i "Grzybki“ pożegnały się z przedszkolem, miejscem wspólnych zabaw i nauki. Uroczystość rozpoczęła się w pięknie udekorowanej sali, w obecności wszystkich zaproszonych gości. Dzieci pięknie recytowały wierszyki, w których wspominały swoje pierwsze dni w przedszkolu, wspólne zabawy, leżakownie, naukę szlaczków i literek. Nie zabrakło również wesołych piosenek o czasie spędzonym w przedszkolu oraz szkole, w której czekają na nich nowe obowiązki. Na zakończenie dzieci podziękowały pani dyrektor oraz paniom wychowawczyniom za każdą wspólnie spędzoną chwilę. 


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (0) | dodaj komentarz

Licznik odwiedzin:  33 141  

Kalendarz

« grudzień »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 33141

Lubię to